Svobodni taksisti

Zadnjič, ko sem bil službeno v Kopru in me je po mestu prevažal takist, ki je bil zelo dobre volje. Smehljal se je in požvižgaval. Rekel mi je: Obožuje svojo službo. Sem sam svoj šef in nihče mi ne govori kaj moram narediti.